июль, 2016 ел
сишәмбе

Бүгенге көндә Россиядә бөтен махсус икътисадый зоналар табышының 66 % "Алабуга" МИЗ га туры килә. Бу хакта Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов"Алабуга" махсус икътисадый зонасына 10 ел тулуга багышланган киңәшмәдәге чыгышында хәбәр итте.

Киңәшмә "Алабуга" административ-эшлекле үзәк бинасында үтте.

Киңәшмәдә Мәскәү шәһәре мэры Сергей Собянин, Россия Федераль салым хезмәте башлыгы Михаил Мишустин, Мәскәү мэрының шәһәр төзелеше сәясәте буенча урынбасары Марат Хөснуллин, РФ Президенты каршындагы Россия халык хуҗалыгы һәм дәүләт хезмәте академиясе (РАНХиГС) ректоры Владимир Мау һәм башкалар катнашты.

Бүген Мәскәүдә РФ Президенты кармагындагы Икътисади советы эшче төркеменең икенче утырышы узды. Ул "Структуралы реформалар өстенлекләре һәм тотрыклы икътисади үсеш" юнәлешенә багышланган иде. Утырыш эшендә Татарстан Республикасы Премьер-министры Илдар Халиков катнашты.

Шулай ук утырышта эшче төркем җитәкчесе, "Стратегик эшләнмәләр үзәге" фонды советы рәисе Алексей Кудрин, Россия икътисади үсеш министры урынбасары Алексей Ведев, РФ финанс министры урынбасары Максим Орешкин, РФ Президентының Экспертлар идарәсе башлыгы Владимир Симоненко, Воронеж өлкәсе губернаторы Алексей Гордеев һәм башкалар катнашты.

Эшче төркем вәкилләре Россиядә икътисади үсешне тәэмин итү мәсьәләләре һәм чаралары турында фикер алыштылар. Аерым алганда, 2018-2024 елларга илнең үсеш өстенлекләре каралды.