февраль, 2016 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Мәскәүгә эш сәфәре кыла.

Рөстәм Миңнеханов Россия Икътисадын модернизацияләү һәм инновацион үстерү буенча РФ Президенты каршындагы совет Президиумы утырышында катнашты. Чара Горкида, Мәскәү өлкәсендә узды, аны Россия Федерациясе  Хөкүмәте Рәисе Дмитрий Медведев алып барды.

Утырышның төп темасы – Технологик үсеш агентлыгы булдыру.

Утырышны ачып, Дмитрий Медведев билгеләп үткәнчә, «сүз тагын бер федераль башкарма хакимият органы булдыру турында бармый, чөнки «агентлык» дигәндә акча бүлүче тагын бер яңа министрлык яисә ведомство булдыралар дигән фикер килә. Бу алай түгел. Киләчәктә, бар да әйбәт булса, үзен үзе акча белән тәэмин итәрлек коммерциячел булмаган оешма булдыру планлаштырыла».

Россия Федерациясенең Финанслар министрлыгы bail-in механизмын өйрәнә башлады гына әле. Әлеге механизм - банкротка якын булганб Банкларга ярдәм итүдә кредиторларның катнашуы, дип белдерде журналистларга финанслар министры ярдәмчесе Светлана Никитина. Аның сүзләре буенча әлеге механизм кертелгән очракта, ул  кертем салучыларга өстәмә компенсация кебек каралырга мөмкин.

Финанслар министры урынбасары Алексей Моисеев бүген хәбәр иткәнчә, Финанслар министрлыгы 100 млн. сумнан ким булмаган эре кертемнәрне проблемалы банкларның капиталына конвертацияләү мәсьәләсен тикшерә.