июль, 2014 ел
сишәмбе

2014 елның 15 июлендә Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында муниципаль район һәм шәһәр берәмлекләренең халык социаль проектлары Конкурсының соңгы этабы узды.

Финал этабы нәтиҗәләре буенча Конкурсның 10 җиңүчесе һәм лауреаты билегеле булды. Кокурс нәтиҗәләре буенча җиңүчеләргә һәм лауреатларга гранлар бирү каралган. Грантлар фондының гомуми күләме 35 млн. сум тәшкил итә.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Уругвайга эшлекле сәфәре кысаларында «Zonamerica» ирекле зонасында булды.

Татарстан Республикасы делегациясенә презентацияне «Zonamerica» вице-президенты Исидоро Одара һәм технопаркны үстерү буенча җитәкчесе Леонардо Бонилла үткәрделәр. Очрашу «Celebra Building» - зонаның үзәк бинасында узды, ул 2010 елда дөньяның иң яхшы офис бинасы дип танылган.

Zonamerica технопаркы 1990 елда оештырылган. Ул Монтовидеоның ирекле сәүдә зонасында, Карраско залыкара аэропортыннан ун минутлык юл ераклыгында, Монтовидео портыннан егреме минутлык юл ераклыгында урнашкан. Меркосурның (Көньяк Америка гомуми базары) икътисадый үзәге буларак, Zonamerica - Көньяк Америкада иң зур бизнес-парк, аның территориясендә 300гә якын компания эшли. Биредә Merrill Lynch, Канада Банкы, Sabre Holdings, Watson Wyatt, Price Waterhouse Coopers һәм Citigroup кебек эре комипанияләр офислары бар, шулай ук 50дән артык гаилә офислары һәм финанс компанияләре бар.