март, 2017 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт Советы утырышында 2016 ел өчен Татарстан хакимияте органнары эшчәнлеге хисабы каралды.

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов кичә "Татнефть" ГАҖ Директорлар советының чираттагы утырышын уздырды.

Кичә, 2017 елның 20 мартында, ТР финанс министры урынбасары Д.В.Волков эре энергетика предприятиеләре, газ һәм нефть ташу буенча предприятиеләр – “Транснефть-Прикамье” АҖ, “Газпром трансгаз Казан” ҖЧҖ, республиканың нефть химиясе предприятиеләре – “Нәфис Косметикс” ГАҖ, “Кварт” АҖ, шин эшмәкәрлек предприятиеләре – “Татнефть-Нефтехим” идарәче компаниясе, машина төзелеше предприятияләре – “ПОЗиС” АҖ, "Казанкомпрессормаш" ААҖ, шулай ук элемтә тармагы предприятиеләре – “Таттелеком” ГАҖ һәм агач эшкәртү сәнәгате - “Чаллы картон-кәгазь комбинаты халык предприятиесе” хезмәткәрләр ябык акционерлык җәмгыяте вәкилләре белән киңәшмәләр үткәрде. Очрашу вакытында 2016 ел нәтиҗәләре буенча предприятиеләрнең эшчәнлекләре нәтиҗәләре, көтелгән финанс-хуҗалык эшчәнлеге күрсәткечләре һәм 2017 елның 1 кварталына түләүләр, шулай ук 2017-2019 елларга фаразлар каралды.